sygnalizatory_dzwiekowe

Aby przekazać informację pod wodą musimy użyć znaków nurkowych. Ale aby je móc pokazać innym nurkom najpierw trzeba jakoś zwrócić na siebie uwagę. Jak to zrobić? Za pomocą sygnalizatorów dźwiękowych. Oto one.

Koralik

Nic prostszego. Wystarczy nanizać koralik na gumkę i przymocować ją do butli. Kiedy chcemy użyć tego wynalazku wystarczy odciągnąć koralik od butli i puścić. Najlepiej powtórzyć czynność kilka razy.

Shaker magnetyczny

Niewątpliwą zaletą shakera jest to, że nie ulega usterkom. Ma bardzo prostą budowę – magnes i kulka wewnątrz tubki. Ponadto wydaje dźwięk tylko gdy tego potrzeba – wystarczy energicznie potrząsnąć. Nie wydaje dźwięków podczas nurkowania. Jest bardzo lekki. Sprawdza się w sytuacji, gdy reszta nurków znajduje się w niewielkiej odległości.

Młotek pneumatyczny

To urządzenie działa dzięki sprężonemu powietrzu, dlatego wpina się go pomiędzy inflator a wężyk inflatora. Przycisk na młotku powoduje, że młotek wydaje bardzo wyraźne odgłosy stukania o zasięgu nawet 200 metrów. Wadą tego rozwiązania jest to, że zużywa powietrze. To także najdroższy z sygnalizatorów.