grywalizacja

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego. Jedną z funkcjonalności tej e-usługi jest grywalizacja.

Co to jest?

Grywalizacja to polski odpowiednik pojęcia gamifikacja (ang. gamification od słowa game, czyli gra). Grywalizacja polega na wprowadzaniu elementów gry do różnych sfer życia, które zwykle z grami nie mają nic wspólnego.

Jak to działa?

Aplikacja DiveChum posiada moduł pozwalający na porównywanie własnych rezultatów z rezultatami innych użytkowników. Funkcjonalność jest zbudowana w taki sposób, że można porównać umiejętności nurków szkolonych w różnych systemach.

Korzyści

Grywalizacja to nie tylko forma rozrywki, ale także bardzo przydatne narzędzie. Pozwala na obiektywną ocenę umiejętności nurków, dzięki czemu można optymalnie dobrać partnera nurkowego. Każdy użytkownik ma w swoim profilu informacje o umiejętnościach i doświadczeniu, dlatego łatwiej znaleźć partnera nurkowego z określonymi kompetencjami, np. płetwonurka ze specjalizacją nurkowanie górskie.