emergency procedure

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami, a także grywalizacja oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego. Jedną z najistotniejszych funkcjonalności tej e-usługi jest EmergencyProcedure.

Co to jest?

Uprawiane każdego rodzaju sportu niesie ze sobą ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnej. Tak jest też z nurkowaniem. Zawsze należy dokładać wszelkich starań, aby zmniejszyć prawdopodobieństwa wypadku. Niestety, czasami się nie da. W takiej sytuacji użycie EmergencyProcedure – funkcjonalności aplikacji DiveChum – może uratować zdrowie a nawet życie.

Jak to działa?

EmergencyProcedure pozwala na zarządzanie akcją ratunkową w oparciu o procedury dopasowane do konkretnego zdarzenia. Wykorzystuje do tego algorytmy stworzone na podstawie najnowszej wiedzy z dziedziny ratownictwa. Algorytm drzewa decyzyjnego jest zbudowany z informacji wprowadzonych do aplikacji już wcześniej oraz informacji wprowadzanych na bieżąco (funkcjonalność prosi o wprowadzenie określonych danych). Ponadto dzięki geolokalizacji możliwe jest poinformowanie służb ratowniczych o współrzędnych zdarzenia czy sposobie dotarcia do tego miejsca. Z drugiej strony, możliwe jest szybkie odszukanie najbliższych służb, które udzielają pomocy.

Korzyści

Celem tej funkcjonalności jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzięki szybkiemu, sprawnemu i skoordynowanemu działaniu podczas akcji ratowniczej.