rozszerzona rzeczywistość

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami, a także grywalizacja oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego, która działa z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).

Co to jest?

Rozszerzona rzeczywistość (z języka angielskiego augmented reality) to nowinka techniczna łącząca świat rzeczywisty z elementami wygenerowanymi przez urządzenie – komputer, smartfon, tablet itp. Aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość pojawiły się w 2008 roku, ale dopiero teraz ta funkcjonalność zaczyna przeżywać rozkwit.

Jak to działa?

Obraz stworzony komputerowo nakładany jest na obraz z kamery urządzenia mobilnego dzięki wspomaganiu GPS i wewnętrznych algorytmów. Na obrazie pojawiają się istotne pozycje, np. punkty ratunkowe czy usługowe, położenie innych nurków, a nawet ścieżki schematu poszukiwawczego.

Korzyści

Rozszerzona rzeczywistość umożliwia zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo nurków. Ponadto użytkownicy mają poczucie, że korzystają z usługi podążającej za nowymi trendami.