e-logbook

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami, a także grywalizacja oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego. Jedną z atrakcyjniejszych funkcjonalności jest wspomniany na początku wpisu cyfrowy e-logbook.

Co to jest?

Obowiązek prowadzenia logbooka spoczywa na każdym nurku rekreacyjnym. Musi wpisywać w dziennik nurkowań określone parametry (miejsce, data, warunki, czas i głębokość nurkowania, zużycie gazu itd.), które potem weryfikuje partner nurkowy lub instruktor. Funkcjonalność e-logbook to odpowiednik papierowego dzienniczka, ale posiadający znacznie więcej możliwości, np. dołączania plików multimedialnych i połączenia z portalami społecznościowymi.

Jak to działa?

Obsługa e-logbooka jest ułatwiona, bo funkcjonalność pozwala na wygenerowanie wpisu z urządzenia mobilnego, dzięki czemu nie trzeba wszystkich danych wprowadzać ręcznie. Dodatkowym atutem, innowacyjnym wśród innych logbooków, jest możliwość dodawania do dzienniczka zdjęć czy filmików z nurkowania i dzielenie się swoimi osiągnięciami na portalach społecznościowych zintegrowanych z aplikacją DiveChum. Bardzo ważną cechą funkcjonalności e-logbook jest możliwość szybkiego obliczenia Indywidualnego Indeksu Zużycia Gazu (IIZG).

Korzyści

Dziennik uzupełnia się po każdym nurkowaniu. Jeśli odłożymy uzupełnienie logbooka na później, może pojawić się problem z przypomnieniem sobie wszystkich danych dotyczących nurkowania, a przecież jest ich wiele. Dzięki funkcjonalności e-logbook dane zapisują się automatycznie. Użytkownik nie musi wszystkiego zapamiętywać. Dodatkowo może pochwalić się nowymi osiągnięciami znajomym na portalu społecznościowym.