risk manager

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami, a także grywalizacja oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego. Jedną z najistotniejszych funkcjonalności tej e-usługi jest RiskManager.

Co to jest?

Ta funkcjonalność pozwala na określenie potencjalnych zagrożeń jeszcze przed rozpoczęciem nurkowania – np. utrudnień na danym akwenie, niekorzystnych warunków pogodowych, kompetencji partnera.

Jak to działa?

RiskManager korzysta z danych wprowadzonych wcześniej przez użytkownika – zarówno tuż przed nurkowaniem jak i jeszcze wcześniej. Pobiera także informacje z otoczenia, np. dane dotyczące odległości od punktów ratunkowych, siły sygnału GPS lub jego braku, informacji pogodowych, a także danych wprowadzonych przez innych użytkowników aplikacji. Algorytm tworzy listę czynników zwiększających ryzyko zaistnienia wypadku.

Korzyści

Dzięki RiskManager płetwonurek posiada znacznie szerszą wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń niż w sytuacji, gdy opiera się tylko na własnym doświadczeniu. Ma szansę zadziałać prewencyjnie, ponieważ posiada dostęp do listy obiektywnych czynników zwiększających ryzyko sytuacji awaryjnej.