qr

Prowadzenie logbooka, pomoc w kryzysowej sytuacji, wymiana doświadczeń, dzielenie się informacjami i multimediami, a także grywalizacja oraz połączenie z portalami społecznościowymi – to wszystko, a nawet więcej, oferuje DiveChum. To nowoczesna e-usługa podnosząca bezpieczeństwo i komfort wszystkich miłośników nurkowania rekreacyjnego. Jedną z funkcjonalności tej e-usługi jest czytnik kodów QR.

Co to jest?

QR Code (z języka angielskiego Quick Response, czyli szybka odpowiedź) to kod graficzny, który umożliwia zakodowanie znaków oraz symboli określonych przez użytkownika. Ta technologia została opracowana przez Japończyków w 1994 roku i jest ciągle ulepszana. Najnowsza wersja QR pozwala na zakodowanie 1250 znaków alfabetu łacińskiego. Kod QR można wykorzystywać również do zapisywania adresów stron internetowych. Kod wygląda jak kwadrat z czarno-białymi mniejszymi polami-kwadratami.

Jak to działa?

Kody QR ze względu na bardzo niewielkie rozmiary można zamieszczać prawie wszędzie. Aby je odczytać wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją. DiveChum posiada moduł odczytywania kodów QR, więc nie trzeba pobierać kolejnej aplikacji. Odczytywanie kodu jest bardzo łatwe.

Korzyści

Czytnik kodów QR w aplikacji DiveChum ułatwia dostęp do informacji. Pozwala np. na odczytywanie informacji zamieszczonych na różnych obiektach turystycznych.